1. Domů
  2. Kompresory
  3. Šroubové kompresory
Šroubové kompresory

Šroubové kompresory vhodné pro trvalý provoz, kde základem každého šroubového kompresoru je přesný šroubový blok – šroubovice, od jehož kvality se odvíjí kvalita celého stroje. Šroubový blok je tvořen dvěma šroubovicemi s asymetrickým profilem, které rotují proti sobě a objemově stlačují vzduch.

Typy šroubových kompresorů

Naše rozsáhlá paleta dodávaných produktů nabízí široký sortiment šroubových kompresorů ve výkonové řadě od 2,2 – 315 kW. Vždy pro Vás nalezneme odpovídající řešení, které bude splňovat Vaše specifické požadavky. Všechny modely šroubových kompresorů jsou navrženy v souladu s nejnovějšími nároky na spolehlivost, energetickou účinnost a snadné ovládání.

 

Kompresory bez řídicí jednotky a dvoupolohovou regulací start/stop

Tradiční kompresory s řízením typu start/stop mají pevný počet otáček a vyrobí vždy stejné množství vzduchu bez ohledu na jeho spotřebu, která není konstantní. Při takovém způsobu ovládání se však nevyhnete stavům jako je častější spínání a rozběhy stroje s vysokou energetickou špičkou. Chod naprázdno u kompresorů bez řídící jednotky není možný.

Kompresory s řídící jednotkou a dvoupolohovu regulací start/stop

Řídící jednotky jsou primárně určeny k efektivní kontrole nad chodem stroje a dosažení maximálních úspor. V jednotkách jsou instalovány sofistikované programy, které analyzují pracovní cykly stroje, samostatně je vyhodnocují a uvádějí chod kompresoru do nejvýhodnějšího režimu z hlediska spotřeby energie. Základem pro úspory je snížení počtu zbytečných energeticky náročných startů a maximální odbourání chodu naprázdno, kdy kompresor pouze spotřebuje elektrickou energii a přitom nevyrábí stlačený vzduch.

Kompresory s řídící jednotkou a frekvenčním měničem

Kompresory s řízením typu IVR jsou vybaveny frekvenčním měničem, který plynule reguluje otáčky a vyrábí pouze tolik vzduchu, kolik je požadováno. Počty startů kompresorů se výrazně snižují a úplně se odbourává chod naprázdno. Tímto způsobem ušetříte výrazně na elektrické energii a to v řádu desítek procent.

Kompresory v naší nabídce

Pro bližší informace, technické poradenství a nabídky kontaktujte oddělení prodeje:
Jan Osmančík
oddělení prodeje

Ostatní typy kompresorů

Další produkty a služby