Historie


1992 Firma OSPOL byla založena v roce 1992 na fyzickou osobu. Zakladatelem této firmy je Jiří Osmančík, který si pronajal od tehdejšího státního podniku Silnice servisní dílnu a několik kompresorů. Jak se později ukázalo byl to krok správným směrem. Už od počátku bylo hlavním cílem stát se odborníky ve svém oboru, vědět vše o stlačeném vzduchu. Postupem doby si mnoho stavebních a výrobních firem zvyklo na kvalifikované poradenství při výběru kompresoru a pneumatického nářadí. Velký zájem byl také o pronájem pojízdných kompresorů včetně příslušenství.
1998 S postupným rozšiřováním služeb a zajišťováním kvalitního servisu narůstal požadavek na větší provozní zázemí. V roce 1998 se celá firma stěhovala do nově opravených prostor na Soukenické ulici. V těchto prostorách byly zřízeny servisní dílny, prodejna s širokým sortimentem kompresorů, náhradních dílů, pneumatického nářadí, prvků pro úpravu stlačeného vzduchu a dalšího zboží. Rovněž byly zbudovány zámečnické dílny a dílny vybavené obráběcími stroji.
2000 Rok 2000 byl pro firmu OSPOL velice důležitým. V lednu tohoto roku vznikla společnost OSPOL Kompresory s.r.o., která převzala obchodní činnost a vytvořila inženýrskou a projekční činnost. Tímto nabízíme kompletní činnost a stáváme se konkurence schopni ve všech směrech.
2006 V roce 2006 firma přetransformovala z fyzické osoby na společnost s ručením omezeným, obchodní název OSPOL TECH a přebrala veškeré aktivity fyzické osoby. V oblasti obrábění byla firma postupně vybavena CNC stroji pro frézování a soustružení. Další službou pro zákazníka je broušení klikových hřídelí a honování. Zůstává vrtání, stříhání, ohýbání, řezání přimočarou pilou a ostatní zámečnické práce včetně svařování v ochranné atmosféře.
2011 Rokem 2011 jsme v oboru ještě stabilnější a silnější díky sloučení činností firem OSPOL TECH s.r.o. a OSPOL Kompresory s.r.o.. Tímto krokem došlo k dalšímu zkvalitnění námi poskytovaných služeb koncových zákazníku a firem, které poskytujeme v celém Moravskoslezském kra­ji.
2013 V současnosti jsme Vám schopni nabídnout komplexní služby v oblasti stlačeného vzduchu od projektu, výběru vhodných technologií až po samotnou realizaci. Samozřejmostí je provádění servisních a opravárenských prací našimi vyškolenými techniky Firma se postupně rozrůstá a ve svém oboru patří mezi přední špičku v kraji.
2015 Tento rok patří mezi nejúspěšnější v historii firmy. Proběhlo posílení a navýšení na 27 zaměstnanců, rozšíření vozového parku a obráběcích technologií. Díky vyřízení dotací Evropské unie používáme moderní CNC a měřící stroje. Nově nabízíme činnost revizí vyhrazených tlakových zařízení našim proškoleným technikem. Jsme nejúspěšnější prodejci kompresorů tradičního českého výrobce Atmos Chrást.

Naším obrovským potenciálem jsou velké zkušenosti a odbornost získaná z mnoha realizovaných obchodních případů. Dalším krokem pro uspokojení větší poptávky po pronájmu kompresorů a elektrocentrál bylo zřízení největší půjčovny na území České republiky.

Naše společnost je certifikovaná dle ČSN EN ISO 9001:2009

OSPOL TECH s. r. o.

mobil.: 602 568 081
tel./fax: 596 123 484
email: info@ospoltech.cz